LUŽICKÝ KOLODĚJ

ZÁVOD HORSKÝCH KOL
KRISTÝNA, HRÁDEK NAD NISOU
Lužický Koloděj je závod horských kol, situovaný do krásných Lužických hor se zázemím v rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou. I přes náročný profil a opravdu bikový terén je závod určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Pro děti do 14 let jsou určeny XC tratě v rekreačním areálu Kristýna a všichni ostatní najdou své kategorie v hlavním závodu, buď na 26 nebo na 46 km.
čeká nás druhý ročník...
Lužický Koloděj startuje za:
Máme rok 2024 a čas nám nekompromisně odpočítává start druhého ročníku Lužického Koloděje. Nechceme vymýšlet nesmysly a tak jsme si pro něj stanovili pouze dva základní cíle:
  1. Zachovat koncept - zábavný závod horských kol s minimem asfaltu - určitě chceme zachovat podobu pěkných, ale obtížných tratí, které měly velký úspěch.
  2. Pokusit se zdokonalit závod na základě vašich připomínek a našich zkušeností z minulého roku.
Věnováno Lisíkovi
Letošní ročník bychom rádi věnovali Péťovi Lisičanovi, skvělému závodníkovi a našemu kamarádovi, který se stal prvním vítězem našeho závodu, když vyhrál krátkou trať prvního ročníku. Bohužel, měsíc poté nás navždy opustil. Věříme, že se na nás kouká tam shora a tak na něj 14. září na startu ještě jednou vzpomeneme... Druhý ročník závodu tak bude mít plakát sice s opravdovým bikerem, ale bohužel ve smutečních barvách.
partneři
názory závodníků

Jan Novota

„Je patrné, že organizátoři jezdí na kole, protože trasování trati se hodně povedlo. Většina z nás závodníků jela hodně cest a singlů poprvé v životě. A byly to krásné cesty. Skvělá, vyvážená a fyzicky velmi náročná, skvěle označená, trať.“

Herbert Schwarz

„Krásná biková trať, která ti ukáže zajímavá místa v Lužických horách. A hlavně spravedlivá, bez zbytečného asfaltu. Zajímavé tratě taky pro dětské kategorie. Dobré zázemí a perfektní značení tratě. Překrásné výhledy. Moc děkujeme a příští rok se budeme zase moc těšit“

Petr Lisičan

„Trasu jsem si „myslel“, že budu znát buď z Malevilu, nebo z minulosti z Babího léta. Člověk tedy tušil, do čeho jde… Jenže tohle bylo takové Best of dohromady! Pokud chcete zažít hezký bajkový závod s technikou, kořeny, sympatickými sjezdy i výjezdy, tak tady opravdu všechno."

Mario Dolecek

„Skvělá organizace, skvělá trasa s technickými výjezdy i sjezdy. Profil trasy poměrně náročný, ale OK pro většinu startujících. Jinak malý, ale skvělý závod, který se bude s počtem startujících určitě vyvíjet nahoru. Poloha u jezera Kristýna a hory jsou téměř dokonalé. Velmi dobré možnosti pro kempování a přenocování.“
Vyhledávání