LUŽICKÝ KOLODĚJ

ZÁVOD HORSKÝCH KOL
KRISTÝNA, HRÁDEK NAD NISOU
Lužický Koloděj je závod horských kol, situovaný do krásných Lužických hor se zázemím v rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou. I přes náročný profil a opravdu bikový terén je závod určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Pro děti do 14 let jsou určeny XC tratě v rekreačním areálu Kristýna a všichni ostatní najdou své kategorie v hlavním závodu, buď na 26 nebo na 46 km.
ROČNÍK 2024 ZRUŠEN!!!
Bohužel jsme nuceni oznámit zrušení letošního ročníku závodu Lužický Koloděj. Omlouváme se všem, kteří se na dosavadní práci podíleli, všem partnerům, kteří se náš závod chystali podpořit i všem závodníkům, kteří si závod zapsali do kalendářů a těšili se na něj… Organizace je prozatím pozastavena na neurčito.   
Kompletní vyjádření najdete v článku ZDE
čeká nás druhý ročník...
Lužický Koloděj startuje za:
Máme rok 2024 a čas nám nekompromisně odpočítává start druhého ročníku Lužického Koloděje. Nechceme vymýšlet nesmysly a tak jsme si pro něj stanovili pouze dva základní cíle:
  1. Zachovat koncept - zábavný závod horských kol s minimem asfaltu - určitě chceme zachovat podobu pěkných, ale obtížných tratí, které měly velký úspěch.
  2. Pokusit se zdokonalit závod na základě vašich připomínek a našich zkušeností z minulého roku.
Věnováno Lisíkovi
Letošní ročník bychom rádi věnovali Péťovi Lisičanovi, skvělému závodníkovi a našemu kamarádovi, který se stal prvním vítězem našeho závodu, když vyhrál krátkou trať prvního ročníku. Bohužel, měsíc poté nás navždy opustil. Věříme, že se na nás kouká tam shora a tak na něj 14. září na startu ještě jednou vzpomeneme... Druhý ročník závodu tak bude mít plakát sice s opravdovým bikerem, ale bohužel ve smutečních barvách.
partneři
názory závodníků

Jan Novota

„Je patrné, že organizátoři jezdí na kole, protože trasování trati se hodně povedlo. Většina z nás závodníků jela hodně cest a singlů poprvé v životě. A byly to krásné cesty. Skvělá, vyvážená a fyzicky velmi náročná, skvěle označená, trať.“

Herbert Schwarz

„Krásná biková trať, která ti ukáže zajímavá místa v Lužických horách. A hlavně spravedlivá, bez zbytečného asfaltu. Zajímavé tratě taky pro dětské kategorie. Dobré zázemí a perfektní značení tratě. Překrásné výhledy. Moc děkujeme a příští rok se budeme zase moc těšit“

Petr Lisičan

„Trasu jsem si „myslel“, že budu znát buď z Malevilu, nebo z minulosti z Babího léta. Člověk tedy tušil, do čeho jde… Jenže tohle bylo takové Best of dohromady! Pokud chcete zažít hezký bajkový závod s technikou, kořeny, sympatickými sjezdy i výjezdy, tak tady opravdu všechno."

Mario Dolecek

„Skvělá organizace, skvělá trasa s technickými výjezdy i sjezdy. Profil trasy poměrně náročný, ale OK pro většinu startujících. Jinak malý, ale skvělý závod, který se bude s počtem startujících určitě vyvíjet nahoru. Poloha u jezera Kristýna a hory jsou téměř dokonalé. Velmi dobré možnosti pro kempování a přenocování.“
Vyhledávání