BLOG

Články a novinky týkající se všech aktivit Lužického sportovního spolku
Popovka: Časovka v dešti aneb babí léto jaké svět neviděl

čtvrtek , září 29, 2022 Časovka Popovka Časovka Popovka 2022

Tradice na sv. Václava jsou různé, ale my v Hrádku jsme celkem ortodoxní a pravidelně pořádáme Časovku do sedla pod Popovkou. Tradice je tradice a ta se nepřizpůsobuje ničemu, ani počasí. To si s námi letos ale opravdu pohrálo, zimu a déšť, se kterými se  museli závodníci poprat na tomto závodě nepamatujeme. O to víc si ceníme všech 32 závodníků, kteří dorazili. Mezi nimi byli i tři hrádečtí běžci, kteří, při neúčasti rekordmana Arnošta Hauferta, měli příležitost urvat pro sebe vítězství a překonat Arnoštův rekord 25:04. I přesto, že se jedná o kvalitní běžce, nepodařilo se jim to, vyhrál Stanislav Dvořan v čase 27:17 a porazil tak Jakuba Podzimka, který na zdolání trati potřeboval 28:08. Jedinou běžkyní byla Barbora Strnadová, která se do cíle dostala za 31:55 a v celkovém pořadí zdolala i jednu cyklistku! V cyklistických kategoriích startovalo 29 účastníků a účastnic a doslova nás zachránila hlavně tradiční varnsdorfská letka, hrádečtí by se dali spočítat na prstech jedné ruky a ještě by zbylo. Nejrychlejším mužem se stal Zbyněk Růžička, který vyhrál v čase 15:50 a traťový rekord Jana Matouška 14:17 opět nebyl překonán. Vítězkou ženské kategorie se stala Jitka Raková, která nadělila více než třičtvrtě minuty pravidelné vítězce Ivaně Loubkové. Zajímavý souboj se odehrál také v žákovské kategorii, kde se mezi domácí borce Adama Vašíčka a Kubu Manharta vklínil jejich pravidelný soupeř teprve dvanáctiletý Martin Šlambor z Jablonného v Podještědí. I přes nepřízeň počasí, kterou se nám z velké části podařilo překovat díky útulnému zázemí Baru Panorama, byla nálada dobrá a opět se sešla skvělá parta lidí, i když čajů se asi po závodě vypilo víc než piv... Děkujeme všem!