BLOG

Články a novinky týkající se všech aktivit Lužického sportovního spolku
ALISY Hrádek: Shrnutí sezóny 2023

ALISY Hrádek: Shrnutí sezóny 2023

středa , leden 24, 2024 Alisy Hradek team

Jaká byla první sezóna týmu ALISY Hrádek? V mnoha věcech velmi dobrá, a i když nás hlavně konec roku zaskočil spíše negativními zprávami, spousta se nám toho podařila. Kdybychom měli vypíchnout to nej, určitě by to byla organizace našich závodů XC Cihelna a Lužický Koloděj, kterých se dohromady účastnilo téměř 300 lidí. Z hlediska výsledků našich závodníků si určitě zmínku zaslouží jak „naši“ běžci Jana s Vláďou, tak i Radek Kučera, ale ani ostatní se neztratili! Vezmeme to ale popořadě…

ZÁVODNÍ ÚČASTI

Než přejdeme na drby a sociální otázky, dáme si trochu nudných statistik. Závodních účastí bylo celkem 163. Běžci odběhli 88 závodů, cyklisté jich odjeli 63, triatleti 10 a duatlon byl 1, stejně jako závod na běžkách. Pro bednu jsme si došli 82x, z toho 37x pro zlato, 30x pro stříbro a pro bronz 15x. Nejvíce pódiových umístění bylo v běhu, celkem 54. 26 jich mají na svědomí cyklisté, 2 jsou z triatlonů. Všechny závody jsme letos absolvovali pouze na území ČR, až na jeden, což bylo Peklo Severu v Německém Sebnitz. Co do počtu účastí vede Vláďa Kolář (25x), následovaný bráchou Tomem (20x), třetí je Jana Jarošová (19x). Ráďa Kučera závodil 18x, Honza Lebduška 11x. Shodně po deseti účastech mají Jana Hakenová, Jára Zelenka, David Zeman a Pavel Hobrlant. Strnadovi mají shodně po devíti účastech. Následuje Martin Peroutka (8x) a Péťa Šrája (3x). Jeden jediný závod jel Ivo Machek, ten se ale vzorně stará o týmovou kasu, což mu bere veškerou energii… 😊

ORGANIZACE ZÁVODŮ

Třetí ročník XC Cihelna jsme uspořádali v dubnu a zaznamenali rekordní účast téměř 140 lidí. Tato Cihelna byla poprvé součástí seriálu Peklo Severu a asi jediné, co se nepovedlo, bylo počasí. Závodníci i materiál si vytrpěli v celodenním dešti. No co, alespoň se o tom bude dlouho mluvit… 😊

23. září jsme uspořádali naši odpověď na ukončené (?) Bike Babí Léto, jmenovala se Lužický Koloděj. Start byl na hrádecké Kristýně a trasu tvořil 25 km dlouhý okruh, který se jel buď jednou, nebo dvakrát. Na závod jsme dostali pouze pozitivní ohlasy, což nás pozitivně naladilo. S letošním ročníkem trochu organizačně bojujeme, tak uvidíme, jak se věci zadaří…

Tradiční Časovka do sedla pod Popovkou se uskutečnila v tradičním termínu 28. září a na rozdíl od Cihelny bylo počasí za odměnu. Účast sice nebyla valná, ale dobře jsme se pobavili, a to u tohohle závodu jde především.

SESTAVA

Do své první sezóny nastupoval náš tým v sestavě 14 lidí. Tento počet se bohužel již v lednu zúžil na 13, když nám Eliška oznámila, že s námi nebude pokračovat ze zdravotních důvodů. V květnu ji ale vystřídala Jana Hakenová, která si střihla premiéru v Jičíně 20.5. a hned se zapsala bednou na 5 km trati v rámci Jičínské 10. V této sestavě jsme to dotloukli až do 23. prosince, kdy nám oznámili odchod Jany Jarošová a Hakenová a Vláďa Kolář. Přišli jsme tak do roku 2024 o velkou část běžecké síly a vzhledem k tomu, kdo náš tým pro letošek doplní, vracíme se více k cyklistickému zaměření. I když Tomáš Kolář nám zůstal věrný a jak je dobře známo, on je svým běžeckým objemem schopný nahradit 4 standardní běžce… 😊 Nové borce představíme samostatně.

Ať už nás letos čeká cokoliv, těšíme se na to... 🤟

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání